Adana En Başarılı Ebru Kursları Adana En Başarılı Ebru Kursları Adana En Başarılı Ebru Kursları

Ebru Sanatı Örnekleri

Thumbnail image 

Ebru Sanatı Örnekleri


Ebru sanatını incelerken tekniklerini de anlamalısınız. Hangi teknikte olduğunu bilmediğiniz bir ebru çalışmasının ne anlama geldiğini anlayamazsınız. Aşağıda bu nadiden örnekler ve teknikleri yer almaktadır.


Kumlu-Kılçıklı Ebru: Tekne iyice kullanıldıktan sonra dibinde kalan kitreden bu çeşit Ebru yapılır. Kitrenin kirlenmesiyle oluşan mukavemet ve boyadaki su oranının az olmasıyla, teknede boyaların çatlaklar oluşturmasıyla elde edilir.


Yazılı Ebru: Arap zamkıyla yazılan yazıların olduğu kısım boya almaz ve o bölüm boş kalır. Yazılı Ebruyu hem Hat hem de Ebru sanatı ile uğraşan sanatçılar yapmışlardır


Hatip Ebrusu: Zemine, Battal Ebru yapılır, sonra Hatip Ebrusunda kullanılacak renkler seçilir. tekneye boyuna ve enine 4-5 adet eşit aralıklarla boya damlatılır. Burada boyaların çaplarının eşit olmasına dikkat etmek gerekir. Daha sonra üzerlerine çubuk yardımıyla şekil verilir.


Çiçekli Ebrular: Zemine Battal Ebrusu yapılıp üzerine çubuklar yardımıyla lale, gelincik, karanfil, papatya gibi çiçekler yapılarak hazırlanır.


Ebru Sanatı Örnekleri, En Güzel Ebru Çalışmaları, Ebru Sanatını En Güzel Yapan Kişi Kimdir, Ebru Sanatını Yapan En Başarılı Çocuk, Ebru Sanatını Yapan En İyi Usta, En Güzel Ustalar Ebru Sanatını En Başarılı Uygulayan Üstatlar, En Başarılı Sanatçılar, Ebru Sanatı İle Uğraşan Öğretmenler ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Çocuk Kursu Adana, Ebru Sanatı Örnekleri Adana, Ebru Sanatını En Güzel Yapan Kişi Kimdir Adana, Ebru Sanatını Yapan En Başarılı Çocuk Adana, Ebru Sanatını Yapan En İyi Usta Adana, GSF Hazırlık Kursu Adana, GSF Kursları Adana, Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Adana, Hobi Kursu Adana, Karakalem Kursu Adana, Resim Kursu Adana