Röportaj Yapan Öğrenciler Adana Röportaj Yapan Öğrenciler Adana Röportaj Yapan Öğrenciler Adana

Milli Eğitim’e Bağlı Özel Kursları Adana

Milli Eğitim’e Bağlı Özel Kursları

2023 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel dershaneler kapatılmış ve yerine Özel Öğretim Kursları (ÖZEL OK) açılmıştır. ÖZEL OK’lar, özel okul statüsünde faaliyet gösteren kurumlardır ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedirler.

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel kurslar bulunmaktadır. Bu kurslar, MEB onayı ile açılan özel kurumlar veya işletmelerdir ve mesleki, sanatsal, sportif veya genel eğitim alanlarında hizmet vermektedirler. Bu kurslar, ilgili mevzuata uygun olarak faaliyet gösterirler ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenirler. Kursların açılabilmesi için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde pek çok farklı eğitim kurumu ve kuruluşu bulunmaktadır. Bunlar arasında, mesleki eğitim merkezleri, halk eğitim merkezleri, eğitim fakülteleri, öğretmen lisans programları, özel öğretim kursları, meslek edindirme kursları, eğitim teknolojileri merkezleri gibi birçok farklı kurum ve kuruluş yer almaktadır.

MEB’e bağlı kurslar, genellikle ücretsiz veya düşük ücretli olarak sunulmaktadır. Bu kurslar, kişilerin mesleki yeterliliklerini artırmak, iş hayatına hazırlanmak, okuma-yazma öğrenmek, yabancı dil öğrenmek, bilgisayar ve internet kullanımı gibi konularda kendilerini geliştirmek için fırsatlar sunar.

MEB’in halk eğitim merkezleri ve mesleki eğitim merkezleri, genellikle yerel yönetimlerle işbirliği halinde çalışarak, ilgili bölgelerde eğitim hizmetleri sunar. Bu kurumlar, özellikle küçük şehirlerde ve kırsal bölgelerde yaşayan insanlara mesleki eğitim ve gelişim fırsatları sunarak, işsizliğin azaltılmasına ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesine yardımcı olur.

Ayrıca, MEB bünyesinde bulunan özel öğretim kursları da, öğrencilere ek ders ve destekleyici eğitim imkânları sunar. Bu kurslarda, öğrencilerin derslerindeki eksikliklerini gidermeleri, sınavlara hazırlanmaları ve akademik başarılarını artırmaları hedeflenir.

MEB bünyesindeki kurslar ve eğitim kurumları, eğitim hizmetlerinin yaygınlaştırılması, nitelikli insan kaynağı oluşturulması ve toplumsal kalkınmanın sağlanması amacıyla büyük önem taşımaktadır.

 


Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Resim Kursu


Sanatsever velilerimiz, çocuklarınızın yeteneklerinin kaybolup gitmesine izin vermeyiniz. Resim Kursları onların dışa vuramadıkları duygularını anlatmalarına yardımcı olurken, her türlü yeteneklerini de geliştirmektedir. Renkli dünyalarını çeşitli faaliyetler ile doyuma ulaştırarak kişisel gelişimlerine olumlu katkılar sağlayalım; çünkü sanat ve eğitim olmadan yaşadığımız dünyanın güzelleşemeyeceğini iyi biliyoruz. Sanat Atölyesi düşünülerek dizayn edilen her bölümü ile çocuklarınıza sanatı sevdirmeyi ve kendileri ile bütünleşmeyi sağlayacak bir şekilde yapılanmıştır. Çocuklarımız DİJİTAL ortamın sahte dünyasından sıyrılıp kendi yapabilirliklerine görerek kendilerine olan inançları ile hayata gerçek anlamda dokunabileceklerdir Hayatta öğrenmeleri gereken GENEL KÜLTÜRLE alakalı bilgiler de Sanat Atölyesinin farklı bir çalışma disiplini ile çocuklara keyifli bir oyun form-atında öğretilmektedir.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklarla Yağlı Boya Kursları

Çocuklarla Yağlı Boya Kursları

Çocuklarla Yağlı Boya Kursları

Çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfedin... Resim Kursunda 6 - 12 yaş grubu çocuklarımız Resim, Grafik Heykel Moda Tasarımı ve Seramik çalışmaları yaparak güzel sanatlara ilk adımlarını atarlar. Bir yandan çeşitli boya malzemelerinin kullanımlarını ve uygulama biçimlerini öğrenirken, bir yandan da el becerilerini geliştirirler. Kursumuzda çocuklarınız, bireysel ve grup çalışmaları yaparak yoğunlaşma, gözlem yeteneği ve yaratıcılıklarını geliştirip, hayal güçlerini resme yansıtma özgürlüğünü kazanırlar. Geleceğin genç sanatseveri ya da sanatçısı olma yolunda bir temel oluştururlar. Resim Kursu, Çocuklarla Resim Programlarında onların hayal güçlerini, sözel ve sayısal zekâlarını geliştirici özel teknik ve yöntemler kullanır. Alanında uzun yıllar çalışmış, eğitim formasyonuna sahip sanat eğitmenleri tarafından bu yöntemler uygulanır.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar İçin Üç Boyutlu Çalışmalar

Çocuklar İçin Üç Boyutlu Çalışmalar

Çocuklar İçin Resim Kursları

Hangi yaşta olursa olsun çocukların özgür ve etkili düşünme yeterliliklerini geliştirebilmeleri için sanat eğitimi almaları çok etkili bir yöntemdir. Bu bağlamda atölyelerimizde, çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, kendilerini ifade etme becerilerini kazanabilecekleri, modern yöntemlerle desteklenmiş sanat eğitimi çalışmaları verilmektedir.
Temel amacımız çocuklarımıza sanatı sevdirmek, uygulamalarla öğrenirken keyifli zaman geçirmeleridir. Yaptıkları çalışmaları sadece kendilerinin beğenmelerinin yeterli olduğunu, birileri tarafından onaylanmak zorunda olmadıklarını, kimsenin kimseye benzemediğini ve yaptıklarının da benzemeyeceğini, orijinalliğin gücünü, başladıkları işi sürdürebileceklerini, bir işin üzerinde tekrar ve tekrar çalışabileceklerini bu uygulamalar yoluyla aktarmaya çalışıyoruz.
Çocuklar özgürce kendi dünyalarını keşfe derlerken bizde onlara rehberlik ediyoruz.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklara Pastel Boya Dersleri

Çocuklara Pastel Boya Dersleri

Çocuklar İçin Resim Kursu


Sevgili Veliler, bu yıl çocuklarınızı ödüllendirerek yeteneklerini keşfediniz. İlköğretim öğrencilerine yönelik sanat ve teknolojik tasarım, resim kurslarımıza katılarak, geleceğin sanatçı adaylarını yetiştirelim.
Sevgili Veliler, hafta sonu Cumartesi ve Pazar programlarımıza katılarak çocuklarınızın geleceklerini şimdiden yeteneklerini keşfederek, gelecekte olacak olan mesleklerine yönlendirilmiş olmaları Siz Veliler için bir avantajdır. Siz ‘de çocuğunuzu ödüllendirerek, geleceğine iyi bir yatırım yapınız. Aynı zamanda çocuğunuz ilköğretimi bitirdiğinde Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine girebilmesini için şimdiden çizim yetenek sınavlarına yönelik sanat kültürünün altyapısını edinmiş olması bir avantajdır.
İlköğretim 8. sınıfta okuyan öğrencilere ve Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrencilere, hafta sonu Cumartesi ve Pazar 2 tam günlük programlarımıza katılarak, Anadolu Güzel Sanatlar Liselerini kazanmaları için, Ekim ayında başlayan yoğun programlarımıza kayıt için Siz’ in sevgili çocuklarınızı kurumlarımıza bekliyoruz.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..


Çocuklar İçin Yağlı Boya Kursları

Çocuklar İçin Yağlı Boya Kursları

Çocuklarda büyük ressamlar gibi resim yapmak istiyorlar...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar Heykel Kursunda

Çocuklar Heykel Kursunda

Çocuklarla kücük boyutlu şamot kilinden heykeller yapmaktayız...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Alüminyum Folyo Kabartma

Alüminyum Folyo Kabartma

Aliminyun folyo kapartma teknikleri ile çizim kursları...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklarla Sulu Boya Dersleri

Çocuklarla Sulu Boya Dersleri

Çocuklar daha güzel sulu boya yapmaktadırlar...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..Hangi Kursları Katılabilirsiniz
Gurur Tablolarımız İnceleyiniz
Kurs Saatini ve Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız
Öğrenci Çalışmaları Görmek İçin Tıklayınız
Anadolu Sanat Marketi Görmek İçin Tıklayınız

VideoDerslerVideo Dersler İzle

KarakalemBoyamaKarakalemKuruBoyaKuruBoyaSuluBoyaDersleriSuluBoyaPastelBoyaPastelBoyaYagliBoyaYagliBoyaPerspektifCizimleriPerspektifDijitalBoyamalarDijital

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:

0322 459 37 37

0532 165 2 000

0545 200 222 0

0505 296 21 96

Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA 0322 431 11 54

 

Güzel Sanatlar Fakülteleri İçin Eğitim Kursları Adana, Güzel Sanatlar Fakülteleri İçin Yetenek Geliştirme Kursları Güzel Sanatlar Adana, Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Özel Öğretim Yöntemleri Adana, Milli Eğitim'e Bağlı Özel Dershaneler Adana, Milli Eğitim'e Bağlı Özel Hobi Kursları Adana, Milli Eğitim'e Bağlı Özel Kurumlar Adana, Milli Eğitim'e Bağlı Özel Tüt Merkezleri Adana