Kara Kalem Dersi

Thumbnail image 

Kara Kalem Dersi


Kara kalem; yakılarak kömür haline getirilen söğütten elde edilir. Çok yönlü bir çizim aletidir. Kara kalemle; siyahın derinliğine, grinin tonlarına dek bir çok renk elde edebilirsiniz. Resmin yapı taşlarındandır.


Kara kalem derslerinin amacı;  yeni başlayan öğrencilere karakalem resim yapma tekniğinin tarihini anlatmak, resim yaparken gerekli malzemeleri ve hazırlıklarını öğretmek, kâğıda resmi aktarma, karakalem resim tekniğini uygulama bilgi ve becerisini kazandırmaktır


Uzman eğitmen kadromuz ve teknik donanımız ile kursumuza kişisel sergi açmak isteyenler, yurt dışında eğitim görmek isteyenler, kara kalemde uzmanlaşmak isteyenler, yetenek sınavlarına katılacak olanlar ve hobi olarak karakalem tekniğini merak edenler katılım gösterebilirler.


Kursumuzun içeriği; resme giriş, çizgi çalışması, ışık gölge, açık-koyu leke çalışması, karakalem tekniği, natürmort çalışması, eskiz çalışması, desen çalışması, portre çalışması, imgesel çalışmalar/ üç boyutlu çizimler, karakalem çalışma ve değerlendirme gibi ana konulardan oluşmaktadır.


Bu kurs içerikleri sayesinde hayallerinize kavuşabilirsiniz. Sıcak ve samimi çalışma ortamı ile rahat bir atölye ortamı sizleri bekliyor olacaktır. Karakalem Eğitimi olmak isteyen herkesi bekliyoruz. Karakalem Dersleri veren bir çok atölye göre içerik bilgisi anlamında daha zenginiz. Anadolu Sanat Merkezi tarafından verilen Karakalem Dersi beklentinizin üzerinde çalışmalar ortaya çıkaracak ve yeteneğinizi geliştirmek isteyeceksiniz.


Thumbnail image 

[widgetkit id=”40″]

Adanada Kara Kalem Dershanesi, Adanada Kara Kalem Etüt Merkezi, Adanada Kara Kalem Örneği, Adanada Karakalem Dersi, Adanada Karakalem Eğitimi, Adanada Karakalem Eğitimli, Adanada Karakalem Sertifikalı Kurslar


yasarkarakuzu

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Bir cevap yazın