İçerik Yayınlama

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
0322 459 37 37
0532 165 2 000
0545 200 222 0
0505 296 21 96

 

 

İçerik Yayınlama

İnternette bir bilgi bir konu araştırıyorsanız kocaaa bir çöplüğün içinden ayıklamanız gerekiyor, maalesef Türkçe sitelerde bir konuyu araştırdığınızda bir yazının alınıp alıntı yapıldığı zilyon tane siteyle karşılaşıyorsunuz.

 

Cümle kurmayı bilmeyen okumak istemeyen okumaya da yazmaya da üşenen ama kendini göstermeye meraklı bir toplum olduğumuz için herkes bir yerlerden kopyalayıp koyuyor sitesine.

 

Ondan sonra da gerçek mi, yalan mı kimsenin sorgulamadığı saçmalıklar tüm interneti sarıyor. Bu içerikler kopyalanırken de tek gerçek kriter siteyi düzenleyenlerin birinin dikkatini çekmiş bir yazı olması yada içerik doldurması gerektiği sırada o içeriğin de orada öylece duruyor olması oluyor.


Genellikle bilimsel görünümlü içerikler, dini konulardaki yazılar, şifalı otlar ve bu konudaki söylentiler, hiçbir bilimselliği olmayan ama bilimselmiş gibi yazılmış beslenme önerileri ve sağlık sırları türü şeyler olduğu gibi kopyalanıyor.

 

Bende bu siteye birşeyler yazmadan önce bunu düşünmüştüm. Gerçekten yaşanmış gibi birşeyler yazıp bir iki farklı isimle de evet denedim sırtımdaki ağrılardan kurtuldum gece yatmadan önce kullandım zeytin çekirdeğinin özünü pırasa köküyle ezip bacaklarıma sarıp yattım gibi hikayeler yazsam birileri kesin alır kendi sitesine kopyalar izleyen yorum yazanlar olur öyle yürür gider dedim.

 

Görünen o… kimsenin ne düşünmeye, ne sorgulamaya ne araştırmaya niyeti yok. Her yazılan bin tane sitede yayınlanıyor ondan sonra da gerçek olmasa bile insan buna inanmaya başlıyor öyle ya her yerde yayınlanmış kabul görmüş bir makale… yeterki kopyaladığınız metin mantıklı ikna edici bir yazı olsun.

 

Bu yazıyı niye yazma ihtiyacı hissettim? Çünkü köpeğim fındık hakkında internetten araştırma yapmaya çalışıyordum, ama cinsini yazıp arayınca gördümki tek çıkan daha öncede okuduğum, köpeğin özelliklerini anlatan yazı. Bu açıklama yüzlerce yerde yayınlanmış. Yazı çok genel ve okuduğumda söyleyeceğim tek şey iyi de benim köpeğim buradaki gibi gürültücü agresif değil ki aksine sakin, akıllı, zeki oldu.

 

 

Bu yazıyı okumadan köpek almış olsak bizim yaşantımıza uygun olmayan hatalı bir seçim yapıp hem o canlıyı hem kendimizi mutsuz edeceğiz belki de hatta belki köpeği sokağa atan köpek sahiplerinden biri olacağız. Ama o makaleyi kaile alırsak da aslında tam istediğimiz canlı önümüzde duruyor olmasına rağmen bu yazıyı yazan kişinin belki hiç beslemediği bu canlı hakkındaki nereden geldiğini ve mantığını bilemediğim kişisel kanaatine aldanıp başka bir canlı edinip yine mutsuz olacağız.

 

 

Aynı durumun sağlık konusunda yazılmış hurafeler için de geçerli olduğunu düşünürseniz insanların sadece sitem güzel olsun diye düşünerek yaptığı saçmalığın nelere sebep olduğunu hayal edebilirsiniz.

 

İnançlarımız, fikirlerimiz, hayat görüşlerimiz, sağlığımız, alışkanlıklarımız … herşeyimiz bu tembel düşünmeyen sorgulamayan, okumayan, araştırmayan, asla merak etmeyen gösteriş budalası ahmakların eline kalmış bu makaleleri yazanlarınsa hangi mantıkla hangi bilgiye dayandırarak bunları yazdıklarını bilmeye imkan yok. İnşallah kendi pisliğinizde boğulun demekten başkada birşey gelmiyor elimizden.

 

 

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız
0322 459 37 37
0532 165 2 000
0545 200 222 0
0505 296 21 96

 

Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA Tel: 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA Tel: 0322 431 11 54

 

 
Web Sayfası Yaptırmak Adana, Web Sayfasını En İyi Yapan Firmalar Adana, Web Sitesi Fiyat Adana, Web Tasarım Referans Adana, Web Tasarım Referanslar Adana, Web Tasarım Sayfaları Adana, Web Tasarım Ücretleri Adana, Web Tasarım Ucuz Adana