Adana Heykel Eğitimi Adana Heykel Eğitimi Adana Heykel Eğitimi Adana Heykel Eğitimi Adana Heykel Eğitimi

Heykeltıraşlık Kursu

Heykeltıraşlık Kursu


Heykel Sanatı için gereken bilgi, uygulama ve teoriye ait tüm içerikleri veren bir sanat atölyesiyiz. Anadolu Sanat Merkezi olarak Heykeltraş Sanatçılar yetiştirmekten ve yetenekten sınavından başarılı ile geçmelerinden gurur duyuyoruz.


Eğitimlerimiz sırasında öğrettiğimiz üzere yapılacak olan yapıtların öncelikle eskizi yapılıyor. Bu eskiz balmumu veya çamurdan yapılıyor. Üçboyutlu küçük bir çalışma yapıldıktan sonra istenilen büyüklükte model hazırlanabilir. Bu model olan çamurun içerisinde diğer çamurları tutması için armatu yerleştirilir. Armatu tutturma demirleri demektir. Çamur kurudukça çatlar ve hacmi değişir. Bu yüzden çalışma süresi ve sonrasında çamuru daima ıslak tutmak gerekir. Islak bez yada çuval parçaları ile kuruması engellenir. Genellikle mermer veya taş oyma işi bitine kadar model çatlayarak bozulur diye düşünüldüğü için alçıdan model hazırlar. Eğer hazırlanacak heykel tunca dökülecekse bu defa farklı bir yol izlenir. Çamur modelden alınan kalıp ile eritilmiş tunç dökülür.


Yukarıda bahsettiğimiz süreçler ele alındığında heykel üç boyutlu bakış açısı ile ortaya çıkarılan sanat eseridir.  Üç boyutlu bakış açısının temelinde bulunulan mekanın kavranması, kapsamlı olarak görülmesi ve ilişki kurulması şarttır.


Bu yüzden Heykeltraş Kursu aldığınız alan heykel ve mekan ilişkisi önemlidir.  Bu ilişkiyi kurabileceğiniz alanı yaratan, sizlere önce felsefesini sonra uygulamasını öğretecek kurslar tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu anlamda kursumuz senelerdir binlerce öğrenci yetiştirmiştir.


Görsel Sanatlar Kursu Adana, Güzel Sanatlar Kursu Adana, Hafta Sonu Ders Eğitimi Adana, Hafta Sonu Eğlenceli Kurslar Adana, Heykel Dersleri Adana, Heykel Eğitimleri Adana, Heykel Sanatı Adana, Heykeltıraşlık Eğitimleri Adana, Heykeltraş Kursu Adana, Heykeltraşlar Adana, Heykeltraşlık Eğitimleri Adana, Heykeltraşlık Merkezi Adana