Adana Tepebağ Lisesi Natürmort Resim Sergisinden

Thumbnail image

Bir nesnenin gölgesi ışık kaynağının yönüne bağlı olarak farklı şekillerde düşer. Gölgeler hakkında bilgi edinmenin en basit yolu nesneyi farklı açılarda düzenleyerek farklılıkları görmektir. Bir lamba bu alıştırma için en uygun ışık kaynağıdır; nesneleri lambanın etrafında farklı konumlara yerleştirerek maksimum sayıda gölge varyasyonu yaratabilirsiniz.

NESNELERİN DÜZENLENMESİ: Nesne gruplarını çizmeye çalışırken nesneleri gruplar halinde düzenlemek için biraz zaman ayırın. Buradaki ana fikir nesnelerin resmini çizmek değildir. Sadece düzenleyin, daha dikkatli bakın, nesnelerin oluşturdukları şekilleri ve desenleri görün ve nesneleri farklı kompozisyonlarda yeniden düzenleyin.
Şekillerin şekiller içinde düzenlenmesi tıpkı pişirilmek üzere hazırlanmış bu yemek malzemelerinin görüntüsü gibi bu kompozisyona ilginçlik verecektir. Balığın cam gibi gözleri izleyene sitemli bir şekilde bakıyor.
Gittiğiniz her yerde çevrenize baktığınızda natürmort düzenlemelerini göreceksiniz. Birileri kabanını sandalyenin üzerine atmış. Bir başkası akşam yemeği için masayı donatmış. Bardakların, tabakların, çatal ve bıçak takımlarının şekilleri; çiçekler, peçeteler ve çeşni türleri gibi ayrıntılar; onları yukarıdan, oturma pozisyonunda veya masayla aynı hizada görmenize bağlı olarak farklı desenler ve tasarımlar oluşturur. Bu olanakların bilincine vardığınızda gözleriniz kendiliğinden kompozisyonu aramaya başlayacaktır

BASİT BİR NATÜRMORT
Şimdi basit bir natürmort düzenlemesi deneyeceğiz. Bu alıştırma için bir kâse içindeki birkaç portakalı seçtim; bu düzenleme ilgi çekici bir zorluk içeriyor. Ana sorun bütün portakalların kâsenin üstündeki elips benzeri şekle sığdınlmasıdır. Önünüzdeki görüntüyü çizmeye başlamadan önce kompozisyona birkaç dakika yakından bakarak boy ve orantı hakkında fikir edinin.
Önce her meyve tanesinin ve kâsenin dış hatlarını çizin. (16. sayfadaki elips çizimi alıştırmanıza bakabilirsiniz.) Kâsenin elipsini ve kâsenin meyve topluluğuna oranını doğru yakalamaya konsantre olun. Meyvelerin şekli aslıyla aynı değilse endişelenmeyin, kâse şeklinin içini gerektiği gibi doldurmaları yeterlidir. Bu aşamada çizim hassasiyeti eğrilerin meyveye benzemesini sağlamak kadar önemli değil.
2. Kâsenin masaya düşen gölgesinin şekline dikkat edin. Bu şekil kâsenin kenarına benzer bir şekil olacaktır. Işığın geldiği yöne dikkat edin ve gölgeleri çok basit ve hafif bir şekilde ekleyin.
3. Şimdi gölge tonlarını ve kâsedeki yansımaları belirginleştirin. Önceki alıştırmada olduğu gibi gölgeli alanları ana hatlarıyla göstermek için açık bir ton kullanın. Sonra gölge içindeki varyasyon üzerinde çalışın ve gözünüze çok net gözüken köşeleri vurgulayın. Kâğıdınızdaki boş alanlar ışığın en parlak şekilde düştüğü yerleri göstermelidir.

Thumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı Çizimi


Thumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı Çizimi

Yetişkinler İçin Ebru Kursları

Yetişkinler İçin Ebru Kursları

Büyüklerle Ebru Çalışmalarımız Devam Etmektedir. Sanat için El Ele Sizlerde Ebru Eğitimine

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

İş Çıkışlarında Ebru Grupları

İş Çıkışlarında Ebru Grupları

İş Çıkışları Size Özel Grupları Açmaktayız. Aşkadaşlarınızla Aynı Ortamda Özel Zaman Geçirmek İçin Bizi Arayın.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklara Özel Ebru Kursları Düzenlemekteyiz. Çocuklar İçin Ebru Gösterileri Yapmaktayız.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Ebru Gösterileri Düzenlemekteyiz

Ebru Gösterileri Düzenlemekteyiz

İş Yerlerinizde Özel Günleriniz İçin Ebru Gösterileri Düzenlemekteyiz. Buda Sizin Şirketinizim İtibarını artırmakta, Müşterinizin Memnuniyeti Demektir..

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..


Karakalem İmgesel Kursumuz

Karakalem İmgesel Kursumuz

Karakalem Kursları, Karakalem kurslarımızda güzel sanatlara hazırlık veya özel ders seklinde yapılmaktadır.

Hafta içi ve hafta sonu grup seçenekleri mevcuttur. Hafta içi gruplar 01 Ekim – 30 Mayıs arasında,  hafta sonu grupları ise 12 boyunca devam eden gruplardır.  Mayıs sonu veya Haziran ayının ilk haftası, yapılan çalışmalar beğeniye sunularak sergimiz yapılır. Dileyen arkadaşlar çalışmalarını sergide satabilirler. Ayrıca şu an yapım aşamasında olan satış sayfamızda da resimlerinizin satışı sizin adınıza yapılacaktır.

Çocuklar için karakalem kurslarımız da çizim derslerimizde paket programlara tabidir. Cumartesi saat 10. 30 – 12. 30 saatleri arasında gelen öğrencilerimiz almaktadır. Bu gruplarda karakalem teknikleri öğretilmekle birlikte, diğer derslerde öğretilmektedir. Çocuklarda ince motor kaslarının gelişiminde çok büyük katkıları olmakla birlikte gördüğü eşyaları daha dikkatli bakması gerektiğini öğrenir. Dikkat algısı güçlenir. El becerileri artar. Sosyalleşir. Kendine güveni artar…

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Eğitimi Her çocuk yeteneklidir. Sadece ailelerin onları keşfetmelerini beklerler. Sizde çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmek ve çocuğunuza yeni bir pencere açmak isterseniz Anadolu Sanat Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Ebru Eğitimi verebilecek başlıca sanat atölyesiyiz. Eğitimi verecek öğretmelerin bilgi ve donanımları, kurs ortamı ve kurs malzemelerinin tamamını atölyemizden tedarik edebilirsiniz.

Geleneksel El Sanatları alanının incisi olan ebru eğitimi konusunda yapılan çalışmaları web sitemizden inceleyebilirsiniz. Yapılan çalışmaların tamamı videolar ile desteklenmiştir. Böylelikle verilecek eğitimin içeriği hakkında bilgi sahibi olabilir ve gönül rahatlığı ile çocuğunuzu emanet edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Geleneksel Osmanlı Ebru Sanatı ile tanışmak için en uygun kurs ortamını Anadolu Sanat Merkezi’dir. Çocuklara yönelik atölye çalışmaları sayesinde minik kahramanlarımız keyifli vakit geçireceklerdir. Böylelikle ebru sanatını tanıyacak ve kendi yeteneklerinin sınırlarını keşfedebilecekler.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlarına fakültelerine giriş yapmak isteyen öğrencilerin vakit az kaldı diye bir sene beklemesine gerek kalmamaktadır. Hızlandırılmış kursumuz ile üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde iç mimarlık eğitimi almak isteyenler için kaliteli bir eğitim imkanı sunuyor.

Kurs içeriğinde yer alanlar ile sınav heyecanınızı yenmenizi sağlayacak, çizim tekniğinizi ve bilginizi geliştirecek, kariyerinize yön vermenizi sağlayacaktır. Güzel Sanatlara Hazırlık Kursunda eğitim veren bilgili öğretmenlerimiz ile çok büyük bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş eğitmenler, geniş ve ferah atölyeler, özel ders imkanlarıyla Türkiye’nin en iyi İç Mimarlık Kursu sizleri güzel sanatlar sınavlarına başarıyla hazırlayacak. Güzel Sanatlar Kursu ile kendinize güvenecek ve sınavlardan başarıyla geçeceksiniz.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Yetişkinler İçin Hobi Kursları

Yetişkinler İçin Hobi Kursları

Çizim konusunda sahip olduğunuz yetenekleri geliştirmek istiyorsanız ve bunun için de çizim eğitim hanesi olarak kaliteli bir hizmet veren bir merkez arayışı içindeyseniz bizler sizlerin yanınızda yer almak için hazırız. Bu anlamda görsel sanatlar atölyesi arayışına da bizler verdiğimiz kaliteli hizmet ile bir son vermekteyiz.

Anadolu Sanat Merkezi olarak biz işini seven ve sanata elinden gelen katkıyı yapmak isteyen tecrübeli öğretmenlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Burada sizler güvenli bir ortam bulacak ve sadece sanat anlamında değil bilim atölyesi olarak hizmet vermemizden de memnun olacaksınız.

Sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için başarılı çocukların atölyesi olarak da adımızı duyurmayı işimizi severek yapmamız ile başarmaktayız. Çizim eğitim hanesi olan merkezimizde eğitim almaktan çok memnun olacaksınız.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Thumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı Çizimi

Thumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı Çizimi

Thumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı ÇizimiThumbnail imageMeyve Tabağı Çizimi

Thumbnail imageNatürmort ÇizimleriThumbnail imageNatürmort ÇizimleriThumbnail imageNatürmort ÇizimleriThumbnail imageNatürmort.Çiz

Thumbnail imageNatürmort ÇizimleriThumbnail imageNatürmort ÇizimleriThumbnail imageNatürmort Çizimleri

Thumbnail imageNatür.ÇizimleriThumbnail imageNatürmort Çizimleri

 


Hangi Kursları Katılabilirsiniz
Gurur Tablolarımız İnceleyiniz
Kurs Saatini ve Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız
Öğrenci Çalışmaları Görmek İçin Tıklayınız
Anadolu Sanat Marketi Görmek İçin Tıklayınız


VideoDerslerVideo Dersler İzle

KarakalemBoyamaKarakalemBoyamaKuruBoyaKuruBoyaSuluBoyaDersleriSuluBoyaPastelBoyaPastelBoyaYagliBoyaYagliBoyaPerspektifCizimleriPerspektifDijitalBoyamalarDijital

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:


0322 459 37 37
0532 165 2 000
0545 200 222 0
0505 296 21 96
Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA 0322 431 11 54


 

 

Adana Tepebağ Lisesi Natürmort Resim Sergisinden, Adanada Çizim Kursları, adanada sanat dersleri, adanada sanat eğitimi, çizim teknikleri, Çizim Yöntemleri, Meyve Tabağı Çizimi, Natürmort Çizimleri