Adana da Karakalemin Pirleri

Thumbnail image

Romantizm
18. yüzyıl sonu ile 19. yüzyıl başlarında İngiltere ve Almanya’da doğan ve tüm Avrupa’ya yayılan romantizm, sanatçının duygu ve coşkularını özgürce yansıttığı bir sanat akımıdır. Romantizm; neoklasizmin idealist sınırlar içindeki düzen, uyum, denge ve akıl diretmesine bir başkaldırı niteliğindedir. Neoklasiklerin nesnel bakış açısı romantiklerde öznelleşmiştir. Romantik ressamlar, çizgiler yerine biçimleri renk kitleleriyle ortaya koymaya çalışmışlardır.

Realizm
Romantizme ve neoklasizme tepki olarak doğan realizm, 19. yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkmış bir sanat akımıdır. Realist sanatçılar, klasik ve romantik akımların yapaylığını reddederek çağdaş eserler üretmeyi amaçlamış, konularını öncelikle halktan ve günlük yaşantılardan seçmişlerdir. Resimlerdeki figürler, yaşadıkları çevreyle birlikte ele alınmıştır. Doğa ve insan betimlemeleri, gerçekte göründüğü gibidir. Aşırılık, deformasyon veya sanatçının kişisel ifadesi yansıtılmamıştır. Yaşam ve doğa olduğu gibi gösterilmiş; renk, ışık, oran-orantı ve perspektif gibi plastik değerler gerçeğe uygun olarak kullanılmıştır.

İzlenimcilik (Empresyonizm)
Dış dünyanın sanatçıda bıraktığı izlenimleri yansıtmayı amaçlayan izlenimcilik akımı, 19. yüzyılın son çeyreğinde Fransa’da ortaya çıkmış ve diğer ülkelere de yayılmıştır. Bu akım sanatçıları, dış dünyayı olduğu gibi değil de anlık izlenimlerle anlatmayı amaçlamışlardır. Doğadaki ışık ve renkten kaynaklanan görsel izlenimleri, duydukları heyecan ve ruh dalgalanmaları ile resimlerine yansıtmışlardır

Çağdaş Sanatlar
19. yüzyılın sonlarından itibaren sanayinin gelişmesi, bilimsel çalışmaların yoğunluk kazanması ve sanatçıların bundan etkilenmesiyle modern sanat akımları ortaya çıkmaya başlamıştır. Dışavurumculuk (ekspresyonizm), fovizm, kübizm, fütürizm, konstrüktivizm, dadaizm ve sürrealizm akımları bunlardandır. Bu sanat akımlarını kesin çizgilerle birbirinden ayırmak doğru olmaz; çünkü akımlar, ya kendilerinden önceki akımlardan etkilenerek ya da onlara karşı çıkarak oluşmuştur. Üslup açısından bakıldığında varlıkların doğal görünümleri biçimsel olarak deforme edilmiş ya da soyutlanmıştır.

Thumbnail imageKarakalem UstalarıThumbnail imageKarakalem UstalarıThumbnail imageKarakalem UstalarıThumbnail imageKarakalem UstalarıThumbnail imageKarakalem Çizim Ustaları Adana


Yetişkinler İçin Ebru Kursları

Yetişkinler İçin Ebru Kursları

Büyüklerle Ebru Çalışmalarımız Devam Etmektedir. Sanat için El Ele Sizlerde Ebru Eğitimine

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

İş Çıkışlarında Ebru Grupları

İş Çıkışlarında Ebru Grupları

İş Çıkışları Size Özel Grupları Açmaktayız. Aşkadaşlarınızla Aynı Ortamda Özel Zaman Geçirmek İçin Bizi Arayın.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklara Özel Ebru Kursları Düzenlemekteyiz. Çocuklar İçin Ebru Gösterileri Yapmaktayız.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Ebru Gösterileri Düzenlemekteyiz

Ebru Gösterileri Düzenlemekteyiz

İş Yerlerinizde Özel Günleriniz İçin Ebru Gösterileri Düzenlemekteyiz. Buda Sizin Şirketinizim İtibarını artırmakta, Müşterinizin Memnuniyeti Demektir..

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..


Karakalem İmgesel Kursumuz

Karakalem İmgesel Kursumuz

Karakalem Kursları, Karakalem kurslarımızda güzel sanatlara hazırlık veya özel ders seklinde yapılmaktadır.

Hafta içi ve hafta sonu grup seçenekleri mevcuttur. Hafta içi gruplar 01 Ekim – 30 Mayıs arasında,  hafta sonu grupları ise 12 boyunca devam eden gruplardır.  Mayıs sonu veya Haziran ayının ilk haftası, yapılan çalışmalar beğeniye sunularak sergimiz yapılır. Dileyen arkadaşlar çalışmalarını sergide satabilirler. Ayrıca şu an yapım aşamasında olan satış sayfamızda da resimlerinizin satışı sizin adınıza yapılacaktır.

Çocuklar için karakalem kurslarımız da çizim derslerimizde paket programlara tabidir. Cumartesi saat 10. 30 – 12. 30 saatleri arasında gelen öğrencilerimiz almaktadır. Bu gruplarda karakalem teknikleri öğretilmekle birlikte, diğer derslerde öğretilmektedir. Çocuklarda ince motor kaslarının gelişiminde çok büyük katkıları olmakla birlikte gördüğü eşyaları daha dikkatli bakması gerektiğini öğrenir. Dikkat algısı güçlenir. El becerileri artar. Sosyalleşir. Kendine güveni artar…

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Eğitimi Her çocuk yeteneklidir. Sadece ailelerin onları keşfetmelerini beklerler. Sizde çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmek ve çocuğunuza yeni bir pencere açmak isterseniz Anadolu Sanat Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Ebru Eğitimi verebilecek başlıca sanat atölyesiyiz. Eğitimi verecek öğretmelerin bilgi ve donanımları, kurs ortamı ve kurs malzemelerinin tamamını atölyemizden tedarik edebilirsiniz.

Geleneksel El Sanatları alanının incisi olan ebru eğitimi konusunda yapılan çalışmaları web sitemizden inceleyebilirsiniz. Yapılan çalışmaların tamamı videolar ile desteklenmiştir. Böylelikle verilecek eğitimin içeriği hakkında bilgi sahibi olabilir ve gönül rahatlığı ile çocuğunuzu emanet edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Geleneksel Osmanlı Ebru Sanatı ile tanışmak için en uygun kurs ortamını Anadolu Sanat Merkezi’dir. Çocuklara yönelik atölye çalışmaları sayesinde minik kahramanlarımız keyifli vakit geçireceklerdir. Böylelikle ebru sanatını tanıyacak ve kendi yeteneklerinin sınırlarını keşfedebilecekler.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlarına fakültelerine giriş yapmak isteyen öğrencilerin vakit az kaldı diye bir sene beklemesine gerek kalmamaktadır. Hızlandırılmış kursumuz ile üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde iç mimarlık eğitimi almak isteyenler için kaliteli bir eğitim imkanı sunuyor.

Kurs içeriğinde yer alanlar ile sınav heyecanınızı yenmenizi sağlayacak, çizim tekniğinizi ve bilginizi geliştirecek, kariyerinize yön vermenizi sağlayacaktır. Güzel Sanatlara Hazırlık Kursunda eğitim veren bilgili öğretmenlerimiz ile çok büyük bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş eğitmenler, geniş ve ferah atölyeler, özel ders imkanlarıyla Türkiye’nin en iyi İç Mimarlık Kursu sizleri güzel sanatlar sınavlarına başarıyla hazırlayacak. Güzel Sanatlar Kursu ile kendinize güvenecek ve sınavlardan başarıyla geçeceksiniz.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Yetişkinler İçin Hobi Kursları

Yetişkinler İçin Hobi Kursları

Çizim konusunda sahip olduğunuz yetenekleri geliştirmek istiyorsanız ve bunun için de çizim eğitim hanesi olarak kaliteli bir hizmet veren bir merkez arayışı içindeyseniz bizler sizlerin yanınızda yer almak için hazırız. Bu anlamda görsel sanatlar atölyesi arayışına da bizler verdiğimiz kaliteli hizmet ile bir son vermekteyiz.

Anadolu Sanat Merkezi olarak biz işini seven ve sanata elinden gelen katkıyı yapmak isteyen tecrübeli öğretmenlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Burada sizler güvenli bir ortam bulacak ve sadece sanat anlamında değil bilim atölyesi olarak hizmet vermemizden de memnun olacaksınız.

Sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklar için başarılı çocukların atölyesi olarak da adımızı duyurmayı işimizi severek yapmamız ile başarmaktayız. Çizim eğitim hanesi olan merkezimizde eğitim almaktan çok memnun olacaksınız.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Thumbnail imageKarakalem ÇizimleriThumbnail imageKarakalem ÇizimleriThumbnail imageKarakalem ÇizimleriThumbnail imageKarakalem ÇizimleriThumbnail imageKarakalem Çizimleri

Thumbnail imageEn İyi KarakalemlerThumbnail imageEn İyi KarakalemlerThumbnail imageEn İyi KarakalemlerThumbnail imageEn İyi KarakalemlerThumbnail imageEn İyi Karakalemler

Thumbnail imageKarakalem TonlamaThumbnail imageKarakalem TonlamaThumbnail imageKarakalem TonlamaThumbnail imageKarakalem TonlamaThumbnail imageKarakalem Tonlama

 


Hangi Kursları Katılabilirsiniz
Gurur Tablolarımız İnceleyiniz
Kurs Saatini ve Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız
Öğrenci Çalışmaları Görmek İçin Tıklayınız
Anadolu Sanat Marketi Görmek İçin Tıklayınız


VideoDerslerVideo Dersler İzle

KarakalemBoyamaKarakalemBoyamaKuruBoyaKuruBoyaSuluBoyaDersleriSuluBoyaPastelBoyaPastelBoyaYagliBoyaYagliBoyaPerspektifCizimleriPerspektifDijitalBoyamalarDijital

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:


0322 459 37 37
0532 165 2 000
0545 200 222 0
0505 296 21 96
Merkez: Çınarlı Mah. 61014 Sok. No: 4 Arzu Apt. Zemin Kat: 2 Seyhan / ADANA 0322 459 37 37
Atölye: Döşeme Mah.60025 Sok. No: 24 Seyhan / ADANA 0322 431 11 54


 

 

Adana da Karakalemin Pirleri, karakalem şehleri, karakalemi üstatları, karakalemin Duayenleri, karakalemin öğretmenleri, Karakalemin Padişahları, karakalemin pirleri, Karakalemin Ustaları, karakemin ustaları